Výrobcovia / značky

Navštívené produkty

NATURAL Vitamin C Vegan 1000 mg

PRVÝ KAPSULOVÝ VITAMÍN C VHODNÝ PRE VEGETARIÁNOV A VEGÁNOV.

Viac detailov

Objednať

11,70 € s DPH

VÝHODY VITAMÍNU C (kyselina L-askorbová):

✔️ Pôsobí ako prevencia pred prechladnutím, pomáha telu bojovať proti vírusom;

✔ Napomáha znižovať hypertenziu, prevenciu srdcových chorôb;

✔ Účinný pri liečbe šedého zákalu (očné poruchy);

✔ Protirakovinový potenciál;

✔ Prevencia pred mŕtvicou;

✔ Napomáha znižovať psychické napätie;

✔ Napomáha zvyšovať imunitu;

✔ Napomáha zmierňovať príznaky astmy;

Kyselina L-askorbová alebo vitamín C je biela/žltkastá kryštalická látka kyslej chuti. Je citlivá na teplo a ako silný antioxidant vysoko citlivá na oxidáciu. Napomáha v udržiavaní normálneho metabolizmu, dobrého fyziologického fungovania organizmu a biosyntéze kolagénu /udržiava pevnosť ciev/. Jej hlavným zdrojom sú citrusy /limetka, citrón, pomaranč, grapefruit/, papája, brokolica, ríbezľa čierna, jahoda, karfiol, špenát, kiwi, čerešne, brusnica, paradajka a paprika. 

Kyselina L-askorbová tiež známa ako vitamín C je nevyhnutná na tvorbu kolagénu, proteínu potrebného na udržanie zdravých krvných ciev, chrupavky a pokožky. Kyselina L-askorbová ako antioxidant podporuje aj zdravý imunitný systém.

Medzi zdravotné prínosy vitamínu C patrí prevencia skorbutu, nachladnutia, toxicity olova a má protirakovinový potenciál. Naomáha posilňovať imunitný systém, znižovať hypertenziu, bojovať proti mŕtvici, udržiavať pružnosť pokožky, hojiť rany a redukovať príznaky astmy.


Vitamín C je silný antioxidant. V kombinácii s ďalšími antioxidantmi, ako je napríklad vitamín E, sa kyselina L-askorbová používa na reguláciu škodlivých účinkov voľných radikálov. Napomáha predchádzať infarktom a záchvatom.

Kyselina L-askorbová je jednou z najúčinnejších a najbezpečnejších živín. Je to vo vode rozpustný vitamín a silný antioxidant pri syntéze kolagénu, ktorý pomáha posilňovať krvné cievy a svaly. Ľudské telo nemá schopnosť vytvárať vitamín C.

Dávkovanie

Užívajte jednu kapsulu denne spolu s jedlom.

Tabuľka nutričných hodnôt

Výživové hodnoty:

 v 1 kapsule

 % RVH*

 Vitamín C (kyselina L-askorbová)

 1000 mg

 1250%

* Referenčná výživová hodnota

Zloženie

Kyselina L-askorbová v kapsule vyrobenej z hydroxypropylmethylcelulózy; protihrudkujúca látka: rastlinná kyselina stearová. 

Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Napísať hodnotenie

NATURAL Vitamin C Vegan 1000 mg

NATURAL Vitamin C Vegan 1000 mg

PRVÝ KAPSULOVÝ VITAMÍN C VHODNÝ PRE VEGETARIÁNOV A VEGÁNOV.

ďalšie produkty v tejto kategórii (30)

ďalšie produkty v tejto kategórii (30)

© 2015 JT Nutrition, s.r.o.